Alde & Lind
Alba lampskärm, Linero mullvard Ø58cm
.
2 556 kr
Ord.pris: 3 195 kr
Spara 639 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 556 kr
Beställningsvara. Slut hos leverantör - Preliminär leverans i augusti 2026
Med linnetyget Linero får lampskärmen Alba ett sofistikerat och elegant uttryck. Kan användas som takpendel, golvlampa eller plafond beroende på vilket fäste du kombinerar den med. För att förstärka färgerna i linnetyget kan man med fördel använda en ljuskälla som är 3000K eller mer. För ett varmare sken, använd en ljuskäla med 2700K eller lägre. Lampskärmen finns i olika tyger och flera olika färgställningar.
| Artikelnummer | AD10014 |
| EAN-kod | 7350147270143 |
| Varumärke | Alde & Lind |
| Skärm | E27 fäste |
| Produkttyp | Taklampa |
| Fäste | E27 fäste |
| Djup | 58 cm |
| Höjd | 22,5 cm |
| Diameter | 58 cm |
| Färg | Mullvad |
| Material | Metall, Lin/Polyester |
| Leverantörens artikelnummer | 10014 |