Alde & Lind
Alba lampskärm, Lounge mullvard Ø38cm
.
2 295 kr
1 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Alba - i tyget Lounge, ett semitransparent tyg, ger ett fint och stämningsfullt sken. Finns i ett flertal färger som kan skapa olika utryck i just din miljö. För ett krispigare ljus, använd en ljuskälla med 3000K eller högre. Vill du däremot ha en varmare sken, använd en ljuskälla med 2700K eller lägre. Lampskärmen är vändbar och kan användas som takpendel plafond eller bordlampa beroende på vilket fäste du kombinerar den med.
| Artikelnummer | AD10020 |
| EAN-kod | 7350147270204 |
| Varumärke | Alde & Lind |
| Skärm | E27 fäste |
| Produkttyp | Taklampa |
| Fäste | E27 fäste |
| Ljuskälla | E27 litet klot |
| Ljuskälla ingår | E27 litet klot |
| Djup | 38,5 cm |
| Höjd | 14 cm |
| Diameter | 38,5 cm |
| Färg | Mullvad |
| Material | Metall, Polyester FR |
| Leverantörens artikelnummer | 10020 |