Alde & Lind
Alba lampskärm, Lounge havre Ø58cm
.
2 396 kr
Ord.pris: 2 995 kr
Spara 599 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 396 kr
2 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Alba i vårt semitransparenta tyg Lounge, ger ett fint och stämningsfullt sken i hallen eller sovrummet, eller varför inte över soff/matbordet. Finns i flertal färger som kan skapa olika utryck i just din miljö. För ett krispigare ljus, använd en ljuskälla med 3000K eller högre. Vill du däremot ha en varmare sken, använd en ljuskälla med 2700K eller lägre.
| Artikelnummer | AD10025 |
| EAN-kod | 7350147270259 |
| Varumärke | Alde & Lind |
| Skärm | E27 fäste |
| Produkttyp | Taklampa |
| Fäste | E27 fäste |
| Djup | 58 cm |
| Höjd | 22,5 cm |
| Diameter | 58 cm |
| Färg | Havre |
| Material | Metall, Polyester FR |
| Leverantörens artikelnummer | 10025 |