Alde & Lind
Dester lampskärm, Linero mullvard Ø58cm
3 695 kr
Beställningsvara. Slut hos leverantör - Preliminär leverans i augusti 2026
Linnetyg ger lampskärmen Dester ett sofistikerat och elegant uttryck. Lampskärmen gör sig utmärkt över ett matbord/soffbord eller som solitär i exempelvis en trappa. För att förstärka färgerna och strukturen i linnetyget kan man använda en ljuskälla som är 3000K eller mer. För ett varmare sken, använd en ljuskäla med 2700K eller lägre. Linnetyget fins i flera färger.
| Artikelnummer | AD10038 |
| EAN-kod | 7350147270389 |
| Varumärke | Alde & Lind |
| Skärm | E27 fäste |
| Fäste | E27 fäste |
| Djup | 58 cm |
| Höjd | 46,7 cm |
| Diameter | 58 cm |
| Färg | Mullvard |
| Material | Metall, Lin/Polyester |
| Leverantörens artikelnummer | 10038 |