Alde & Lind
Alba lampskärm, Linero vit Ø115cm
.
9 596 kr
Ord.pris: 11 995 kr
Spara 2 399 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 9 596 kr
Beställningsvara. Slut hos leverantör - Preliminär leverans i augusti 2026
Med linnetyget Linero får lampskärmen Alba ett sofistikerat och elegant uttryck. Alba kan användas som takpendel, golvlampa eller plafond beroende på vilket fäste du kombinerar den med. För att förstärka färgerna i linnetyget kan man med fördel använda en ljuskälla som är 3000K eller mer. För ett varmare sken, använd en ljuskäla med 2700K eller lägre. Välj bland olika tyger och ett flertal färger.
| Artikelnummer | AD10279 |
| EAN-kod | 7350147271911 |
| Varumärke | Alde & Lind |
| Skärm | E27 fäste |
| Produkttyp | Taklampa |
| Fäste | E27 fäste |
| Djup | 115 cm |
| Höjd | 39 cm |
| Diameter | 115 cm |
| Färg | Vit |
| Material | Metall, Lin/Polyester |
| Leverantörens artikelnummer | 10279 |