3 839 kr
Ord.pris: 4 799 kr
Spara 960 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 3 199 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Boll Torno Cream 59 cm är en volymstark taklampa med tydlig designintegritet. Den sfäriska silhuetten i kombination med den textila premiumblandningen skapar en dynamisk spridning av ljus. Perfekt för ytor som behöver ett visuellt ankare och en högkvalitativ användarupplevelse.
| Artikelnummer | BG25928021 |
| EAN-kod | 7391699286169 |
| Varumärke | BERGO Lampskärmar |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Astrid Stockholm |
| Fäste | Ringfäste |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Watt | Max 60 W |
| Höjd | 39 cm |
| Diameter | 59 cm |
| Färg | Vit |
| Material | Mohair ull, jacuard & linnevarp |
| Leverantörens artikelnummer | 25928021 |