3 199 kr
Ord.pris: 3 999 kr
Spara 800 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 3 199 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Ellipse Torno Cream 59 cm är en strategiskt formad taklampa som adderar riktning, flöde och visuell dynamik till rummet. Den ovala profilen och det textila premiumtyget levererar en varm ljusbild med distinkt karaktär – en stark differentieringspunkt för designmedvetna miljöer.
| Artikelnummer | BG26028021 |
| EAN-kod | 7391699286251 |
| Varumärke | BERGO Lampskärmar |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Astrid Stockholm |
| Fäste | Ringfäste |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Watt | Max 60 W |
| Höjd | 27 cm |
| Diameter | 59 cm |
| Färg | Vit |
| Material | Mohair ull, jacuard & linnevarp |
| Leverantörens artikelnummer | 26028021 |