PR Home
Rakel Lampskärm Franza Svart 23cm
.
399 kr
Beställningsvara. Slut hos leverantör - Preliminär leverans i oktober 2025
Rakel Lampskärm i ett gediget bomullstyg med matt yta. Vit insida och matchande kantband. Formen är kvadratisk och passar därför bra till smalare utrymmen. Lampskärmen har ett E27 ringfäste. Ljuskälla E27 köpes separat. Tyget är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
| Artikelnummer | PR1723-FR09 |
| EAN-kod | 7330976080342 |
| Varumärke | PR Home |
| Fäste | Ringfäste E27 |
| Djup | 14 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Bredd | 24 cm |
| Färg | Svart |
| Material | Bomullshalvpanama |
| Leverantörens artikelnummer | 1723-FR09 |