Le Klint
Angel Gabriel julstjärna X-Large vit/ljus ek
5 895 kr
1 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Le Klint Angel Gabriel X-Large är en stor och uttrycksfull ängellampa som skapar en stark visuell effekt samtidigt som ljuset upplevs mjukt och behagligt. Den maskulina siluetten och de vackra detaljerna i ljus ek gör modellen till en exklusiv designprodukt för stora fönster och öppna ytor. Lampan bär på en berättelse om kärlek, omsorg och närvaro, vilket gör den till mer än bara julbelysning. För kunder som vill investera i en premiumprodukt med både form, funktion och känsla är detta ett mycket starkt köp.
| Artikelnummer | KL81364 |
| EAN-kod | 5703387813649 |
| Varumärke | Le Klint |
| Skärm | Standard |
| Designer | Tine Mouritsen |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | Liten sockel, E14 |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Watt | 5 W |
| IP-klass | IP20 |
| Höjd | 80 cm |
| Bredd | 76 cm |
| Anslutningssladd | 500 cm |
| Material | Ljus ek |
| Leverantörens artikelnummer | 81364 |